Tüp Bebek Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilir

tüp bebek doktoru seçerken nelere dikkat edilir
tüp bebek doktoru seçerken nelere dikkat edilir

Kıbrıs tüp bebek merkezimizin, Sağlık Bakanlığı tarafından tüp bebek tedavisi uygulamalarının yapılabilmesi uygunluğuna dair ruhsatı olması gerekmektedir. Kıbrıs tüp bebek merkezinde çalışan doktorların da, yine Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen “eğitim vermesi uygun” merkezlerdeki eğitimi başarıyla tamamlamasıyla tüp bebek tedavisi yapmaya hak kazanması gerekmektedir. Yine laboratuvarda çalışmakta olan embriyologların da deneyimli olması başarının artmasına neden olan unsurlardandır.

Kıbrıs tüp bebek merkezinin resmi internet sitesinde çalışan doktorların ve embriyologların listesi, uygulanmakta olan tedavi yöntemleri, merkeze ait olan kalite belgeleri, ruhsat ve sertifikaların alması gerekir. Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezi ön araştırması yaparken bu kısımlara dikkat edilmesi önerilir.

Tüp bebek tedavisi aşamalarının değerlendirilmesi, gerekli olmasıyla ileri tetkik, araştırma ve operasyonların da kendi bünyesinde yapılan bir merkezin seçimi tedavi esnasında hasta- doktor arasındaki iletişimin güçlendireceği ve hastanın doktorlarına erişimini kolaylaştıracağın da unutulmaması gerekir.

Sonraki İçerikKıbrıs Tüp Bebek Tedavisi